Marta mezosopran

Marta, mezzosopranistka, jest absolwentką klasy prof. Barbary Ewy Werner na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie dr Małgorzaty Wieland.
Swoje pierwsze sukcesy wokalne w tej dziedzinie zaczęła odnosić w drugiej klasie. Jest zdobywczynią II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego odbywającego się w Ueckermünde, III miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowskiej w Olsztynie oraz otrzymała wyróżnienia w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Makroregionalnych CEA w Warszawie i na XI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. Jest stypendystką miasta Szczecin.
Miała okazje prezentować swoje umiejętności uczestnicząc w koncercie charytatywnym na rzecz ofiar powodzi w Bogatyni, licznych koncertach promujących talenty szkoły oraz miasta Szczecin. W latach 2011-2014 brała również udział w koncertach Stabat Mater G. B. Pergolesiego. Wyspółpracowała z pianistami w cyklu koncertów, prezentując cykl pieśni Roberta Schumanna „Miłość i życie kobiety”.
W swoim repertuarze prezentuje różnorodny program: od baroku aż po te najnowsze kompozycje. Najbliższy jej sercu jest romantyzm, aczkolwiek świetnie odnajduje się w twórczości Mozarta czy neoromantyków. Kocha muzykę w każdym wydaniu, a szczególnie bliski jej sercu jest fortepian, od którego zaczęła swoją muzyczną przygodę.

 

Posłuchaj:

Repertuar:

 

J.S.Bach – Bist du bei mir
A. Stradella – Pieta, Siniore
C.Frank – Panis angelicus
W.A.Mozart – Ave verum
W.A.Mozart – Dulcissimum con vivium
G.Caccini – Ave Maria
J.S.Bach/Gounod – Ave Maria
J.S.Bach – Magnificat quia respectic
F.Schubert – Ave Maria