Sopranistka Marzena

Marzena – sopran

 

Przygodę ze sztuką wokalną pani Marzena rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II Stopnia w Szczecinie w klasie mgr Teresy Skrzyńskiej. Jeszcze jako uczennica otrzymała wyróżnienie za interpretację na VI Konkursie Pieśni Stanisława Moniuszki w Łodzi. Naukę śpiewu solowego kontynuowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu, pod kierunkiem prof. Ewy Wdowickiej. Brała udział w licznych koncertach oraz kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Helenę Łazarską, Evgenia Nesterenko, Jadwigę Rappe, Ryszarda Karczykowskiego i in. W 2005 roku uzyskała dyplom ukończenia studiów z najwyższą notą.
Zadebiutowała partią II Damy w „Czarodziejskim flecie” Wolfganga Amadeusza Mozarta w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracowała m.in. z impresariatem Rachwal Chor i Zamkową Orkiestra Młodzieżową. Od wielu lat pracuje na etacie w Operze na Zamku w Szczecinie. W 2010 roku zrealizowała wspólny koncert chopinowski wraz ze specjalizującym się w twórczości polskiego romantyka pianistą, Sławomirem Wilkiem. Jest solistką Kameralnego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Pomerania Ensemble”, wykonującego muzykę sakralną i dawną. Z powodzeniem miała też okazje spróbować swoich sił na gruncie operetkowym, musicalowym oraz teatralnym – tu pod kierunkiem Cezarego Morawskiego.
Artystka dysponuje mocnym, ciepłym, pełnym słodyczy i miękkości głosem, którym operuje z ujmującą swobodą. Talent aktorski, wewnętrzna radość i ognisty temperament sprawiają, że nawet niewielka kreacja czy recital w jej wykonaniu przykuwają uwagę odbiorcy. Jej występ na Państwa uroczystości kościelnej, rodzinnej czy przedsięwzięciu biznesowym lub konferencyjnym z pewnością podkreśli jego odświętny, elegancki charakter. Śpiewaczka współpracuje na stałe z zaprzyjaźnionymi instrumentalistami oraz zespołami wokalnymi.
POSŁUCHAJ GŁOSU SOPRANISTKI:

Repertuar:

 

J.S.Bach – Bist du bei mir
A. Stradella – Pieta, Siniore
C.Frank – Panis angelicus
W.A.Mozart – Ave verum
W.A.Mozart – Dulcissimum con vivium
G.Caccini – Ave Maria
J.S.Bach/Gounod – Ave Maria
J.S.Bach – Magnificat quia respectic
F.Schubert – Ave Maria