Organista

Organista jest niezbędnym w kościele akompaniatorem liturgicznym, bez którego księdzu bardzo ciężko się obejść. Organista odpowiada za ogół oprawy muzycznej liturgii, tzw. stałe części mszy. Głównym jego zadaniem podczas samej liturgii jest wykonywanie wstępów do pieśni lub innych śpiewów liturgicznych, oraz prowadzenie ich śpiewu poprzez grę na organach. Dobry organista powinien mieć opanowaną sztukę improwizacji, kompozycji i czytania nut a vista. Ma również funkcje akompaniatora dla występującego solisty, jeśli takowy jest.

 

Organiści, z którymi współpracujemy grają w wielu Kościołach katolickich w Szczecinie oraz całym naszym województwie. Posiadają także swoje elektroniczne organy oraz mikrofony, które doskonale sprawdzają się w malutkich kościółkach, w których nie ma wystarczającego wyposażenia.

Repertuar:

 

Repertuar obejmuje stałe i zmienne części mszy świętej, każdy nasz organiosta cechuje się także dużą elastycznością, doskonałym słuchem muzycznym oraz umiejętnością improwizacji muzycznej, przez co doskonale sprawdza się we współpracy z każdym księdzem.