Wydarzenie Biznesowe – koncert czy tło muzyczne?

Wydarzenie Biznesowe – koncert czy tło muzyczne?

Jak dobrać oprawę muzyczną do wydarzenia, żeby pozostało ono prestiżowe a nie przeszkadzało i nie wydłużało imprezy?

Najprościej mówiąc: dobierając oprawę muzyczną do wydarzenia biznesowego powinniśmy pomyśleć czy chcielibyśmy aby był to:
-krótki koncert
-kilka wejść muzycznych
-tło muzyczne do posiłku
Najczęściej gramy krótkie koncerty na zakończenie ważnych wydarzeń, np.: otwarć nowych siedzib, sympozjów naukowych, gali biznesowych. Koncerty zwykle trwają od 20 do 45 minut. Preferowana jest muzyka klasyczna lub filmowa.
Wejścia muzyczne często są podczas gali wręczania nagród lub gali z wieloma przemowami, są to wtedy pojedyncze utwory grane jako przerywnik dla kilku części gali. Zdarza nam się grać fanfary podczas odbierania statuetek, kilkukrotnie graliśmy specjalnie na te okazje napisane fanfary w stylu morskim, uniwersyteckim czy prawniczym.
Tło muzyczne towarzyszy uroczystym bankietom, spotkaniom towarzyskim lub wernisażom i zwykle trwa od godziny do kilku. Elegancko brzmi tu zarówno muzyka klasyczna jak i jazzowa, ścieżki z filmów czy musicali.

 

Wybierając zespół muzyczny zawsze warto wziąć pod uwagę:

  • rodzaj wydarzenia i preferencje słuchaczy (co innego zagramy dla pracowników firmy IT podczas integracji, co innego na gali polityków)
  • czy wydarzenie odbywa się w budynku czy w plenerze (ważny jest dostęp do prądu i zadaszenie w plenerze)
  • jaki jest budżet (im więcej osób na scenie tym większe koszta ale i lepsze brzmienie i efekt)
  • ile trwa wydarzenie – jeśli muzycy zagrają dwa utwory a będą siedzieć na scenie dwie godziny koszta wzrosną
  • metraż „sceny” – np.: wbrew pozorom kwartet smyczkowy wraz z czterema pulpitami i krzesłami to minimum 8/9 metrów kwadratowych